माघ १०, २०७८ सोमबार

नेप्सेमा उच्च अङ्कको सुधार

बिर्तामोड । धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि उच्च अङ्कले वृद्धि भएको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार कारोबार मापक नेप्सेमा ६३.०१ अङ्कले उकालो लागेर दुई हजार ६७९.९५ मा पुगेको छ । यस्तै, ठूला कम्पनीको शेयर कारोबार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक १५.८५ अङ्कले बढेर ५०३.७२ मा पुगेको छ । आज कारोबार भएकामध्ये १६६ कम्पनीको शेयर उकालो लाग्दा २१ कम्पनीको भने ओरालो लागेको छ ।

यस्तै, तीन कम्पनीको शेयर मूल्यमा भने कुनै परिवर्तन भएन । कूल २३४ कम्पनीको ९१ लाख १० हजार ७५८ कित्ता शेयर रु चार अर्ब ३२ करोड दुई लाख ६९ हजार ८२७ मूल्यमा खरिद बिक्री भए । आजको कारोबारपछि बजार पूँजीकरण रु ३७ खर्ब ८५ अर्ब ५९ करोड २० लाख ९६ हजार ६३३ बराबर पुगेको छ । नेप्सेका अनुसार कारोबार भएका १३ उपसमूहमध्ये आज दुई उपसमूहको शेयर मूल्यमा गिरावट आयो भने ११ उपसमूहको शेयर मूल्य उकालो लाग्यो ।

उत्पादन ४२.७१ र अन्य उपसमूह ६.७० अङ्कले ओरालो लाग्यो । कारोबारका आधारमा बैंकिङ ६३.६७, विकास बैंक २३२.४१, वित्त ७९.०१, होटल तथा पर्यटन ६४.०९, जलविद्युत् ८७.५४, लगानी २.५४, जीवन बीमा १६०.५२, लघुवित्त ९१.५१, सामूहिक लगानी कोष ०.२६ र व्यापार ५६.०५ अङ्कले उकालो लागेका छन् । कारोबारका आधारमा नेपाल बङ्गलादेश बैंक शीर्ष स्थानमा छ । सो बैंकको रु १४ करोड ७७ लाख ५४ हजार ५५० बराबरको कारोबार भयो ।

यस्तै, नबिल बैंक रु १३ करोड नौ लाख ६९ हजार, अपि पावर कम्पनी रु ११ करोड सात लाख ६८ हजार १२५, हिमालयन डिस्टिलरी रु १० करोड ६० लाख २३ हजार २२६ र माथिल्लो तामाकोशी रु १० करोड ३८ लाख ५३ हजार ८३९ बराबरको कारोबार भई शीर्ष पाँचभित्र पर्न सफल भए । नेप्सेका अनुसार श्री इन्भेस्टमेन्ट फाइनान्स र सप्तकोशी डेभलपमेन्ट बैंकको शेयर मूल्यमा १० प्रतिशतले वृद्धि भयो भने मध्य भोटेकोशीको शेयर मूल्यमा ९.९९ प्रतिशतले सुधार आयो । नेपाल एसबिआई बैंक ९.७२ र सिन्धु विकास बैंकका लगानीकर्ताले ९.४३ प्रतिशतले कमाए । त्यस्तै, कृषि विकास बैंकको ऋणपत्र १.९६, नबिल बैंैकको ऋणपत्र १.९१, आइसिएफसी फाइनान्सको ऋणपत्र १.८६, नबिल बैंक १.५८ र बोटलर्स नेपाल तराईका शेयरधनीले १.४३ प्रतिशतले गुमाए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

इजलास दैनिक

कार्यालय सम्पर्क - बिर्तामोड,झापा
सम्पादक – प्रदीप परियार
कम्पनी दर्ता नम्बर : १६९६५४/७३/०७४
विज्ञापनको लागि : ०२३–५३५०२८
सम्पर्क : ९८५२६३५०२८/९८५२६४५०२८
टाइम्स मिडिया नेटवर्क प्रा.लि. द्वारा प्रकाशित ‘इजलास दैनिक’को आधिकारिक वेबसाइट तपाईंको साझा इजलास