श्रावण ६, २०८१ आईतबार

वाणिज्य बैंकहरुले घटाए सामान्य ब्याजदर

काठमाण्डौ – वाणिज्य बैंकहरुले असार महिनाका लागि ब्याजदर सामान्य घटाएका छन् । जेठ महिनामा औषतमा ६ दशमलव ९९ प्रतिशत विन्दु रहेको २० वाणिज्य बैंकहरुको व्यक्तिगत मुद्दति निक्षेपको अधिकतम ब्याजदर, असारमा घटेर ६ दशमलव ८७ प्रतिशत विन्दुमा झरेको छ ।

असारका लागि बैंकहरुको यस्तो निक्षेपको औषत ब्याजदर शून्य दशमलव १२ प्रतिशत विन्दु घटेको हो । त्यस्तै बैंकहरुको संस्थागत मुद्दति निक्षेपको अधिकतम ब्याजदर शून्य दशमलव १२९ प्रतिशत विन्दु घटेको छ । ११ बैंकहरुले ब्याजदर घटाएका छन् । ग्लोबल आइएमई बैंकले सबैभन्दा धेरै १ प्रतिशत विन्दु ब्याजदर घटाएको छ ।

जेठ महिनामा व्यक्तिगत मुद्दति निक्षेपमा अधिकतममा ७ दशमलव ५ प्रतिशत रहेको यस बैंकको ब्याजदर, असारमा घटेर ६ दशमलव ५ प्रतिशतमा झरेको छ । त्यस्तै, संस्थागत मुद्दति निक्षेपको अधिकतम ब्याजदर पनि १ प्रतिशतविन्दु घटेर ५ दशमलव ५ प्रतिशतमा झरेको छ । असार महिनामा सिटिजन्स, एभरेष्ट, कुमारी र लक्ष्मी सनराइन बैंकले जेठको भन्दा कम ब्याज दिने भएका छन् ।

यसैगरी नेपाल एसबीआई, एनआईसी एशिया, एनएमबी, प्राइम, राष्ट्रिय वाणिज्य र सानिमा बैंकले पनि निक्षेपको ब्याजदर घटाएका छन् । हिमालयन, माछापुच्छ्रे र नबिल बैंकले भने बढी ब्याज प्रस्ताव गरेका छन् । कृषि विकास, नेपाल बैंक, नेपाल इन्भेस्टमेन्ट मेगा, प्रभु, सिद्धार्थ र स्ट्यान्डर्ड चार्टर्ड बैंकले भने ब्याजदर यथावत् राखेका छन् ।

असार महिनाका लागि हिमालयन बैंकले मुद्दती निक्षेपमा वार्षिक ८ दशमलव २५ प्रतिशत ब्याज दिने भएको छ । माछापुच्छ्रे, एनआईसी एशिया, एनएमबी र प्रभुले ७ प्रतिशतभन्दा बढी ब्याज दिनेछन् । नबिल, नेपाल इन्भेस्टमेन्ट मेगा, सिद्धार्थ र स्ट्यान्डर्ड चार्टर्डले अधिकतम ७ प्रतिशत ब्याज प्रस्ताव गरेका छन् ।

प्रकाशित मिति : असार २, २०८१ शनिबार  ९ : १० बजे

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
लोकप्रिय
ताजा

इजलास मिडिया प्रा.लि द्वारा संचालित

कार्यालय सम्पर्क - बिर्तामोड ४,झापा
सूचना बिभाग दर्ता नं. : ३९९२- २०७९/०८०
सम्पर्क : ९८५२६४५०२८
ईमेल : [email protected]